Kust alustada

Petsi kommentaar Jüri postitusele :

Millal toimus siinkandis viimane barcamp või hackathon või kasvõi meetup? (või mistahes muu üritus, kus suhtlus oleks midagi muud kui spiiker ja rahvamass) […]

Vot nüüd peaks formaadi ja aja paika panema, kui pikale veninud jutt kokku võtta 🙂

Mõtlesin peale tolle postituse lugemist täna töölt koju tulles ka ise, miks midagi ei toimu. Ilmselt liigub kuskil LAN-pidudel või kohvikus wifi-s istumistel rohkem häid ideid kui foorumitel ja konverentsidel. Vähemalt seal on suurem võimalus neid vahetada ja aeg ei ole nii neetult lühike – küsimus, vastus, küsimus, vastus, aeg, järgmine ettekanne… Ainult kohvikus ei pruugi sinuga samas lauas mõni Javascripti programmeerija istuda.

Juhtusin eile MSN’s Kuldariga rääkima. Ta väitis, et 2007 tuleb startuppide aasta. Noh, 1/10 on läbi ja siiani tuleb mul ainult meelde, et Blog.tr.ee goes GNU. Võib-olla on mul lihtsalt 2-päevane mälu 🙂

Okay, miitingust nüüd. Eesmärgiks võiks võtta näiteks Eesti Noorte Startup Wiki [ENSW] loomise, eeskujuks väljamaa entrepreneuride wiki. Muide, tolle Startupping.com launch oligi selle nädala alguses, nii et me ei olegi lootuselt maha jäänud.

Lisa:

Väljanope. Dick Costolo, üks FeedBurneri asutajatest, kirjutab raha hankimisest:

Do you need to create a business plan? Most investors will tell you that these are a great exercise because they help you collect and organize your thoughts […].

I have personally never written a business plan in my life and don’t imagine I ever will. I don’t have any interest in writing a business plan because in the consumer Internet software market, 9 times out of 10 you don’t end up building the company you thought you were going to build when you first started.

Nii et mine tea, mis sellest miitingust välja koorub lõpuks..

Advertisements

3 kommentaari to “Kust alustada”

 1. andris Says:

  Minu arust on konverentsid ja foorumid infovahetuse mõttes täiesti mõtetud – olen taolistel üritustel käinud nii külastaja kui paar korda ka esineja rollis ja kokkuvõtteks võib öelda, et sealt saab tulla võibolla mõni hea point, aga see jääb siiski vaid poindiks.

  Esiteks on konverentsid reeglina tasulised, aga startupi loov noor internetivallutaja ei suuda võibolla endale seda alati lubada – konverentsil osalemise sisenemislävi on seega suur. (seda parandavad mõned normaalsemad üritused, mis helisalvestused hiljem kõikidele kuulatavaks netti välja panevad)

  Ja teiseks on enamus konverentsikülastajaid seal tegelikult niisama aega surnuks löömas, isegi kui nad arvavad et nad teevad rasket tööd (palk jookseb töökoha poolt) kuulates teemasid, mis neile päriselt üldse korda ei lähe. Ja siis küsitakse küsimusi, mille ainus eesmärk on näidata, et esineja pole tasemel ja ei tea üldse midagi (kuulaja arvates) (aga sageli ei tea kah).

  Kolmandaks on tavaliselt nendel üritustel alati ühed ja samad inimesed, umbes et avakõne tuleb Linnar Viigilt ja siis astuvad üles teised teenekad sellesama publiku ees, kes kuulas neid alles mõni aeg tagasi – mis siis et natuke teise teema raames.

  Konverentsid ja foorumid on ühesõnaga üsna head kohad, kust saada kontakte ja saada teada inimeste olemasolust, aga ideede arenduseks on nad mõtetud.

  Ja lan partyd on ka suht mõtetud (üldse on minu arust palju mõtetuid asju :D), kuna seal tegeletakse mängimisega – ma ei tea mitte ühtegi sellist inimest (võibolla on mu tutvusring lihtsalt liiga piiratud), kes oleks ühtaegu hakkaja uute veebiteenuste tegija ja samas pühendunud arvutimängur – nende inimeste profiilid on liiga erinevad.

  Kui mul on toimunud kokkusaamisi (väljaspool msn-i, emaile, blogisid ja skypet) sarnaste huvidega inimestega, siis on need toimunud tavaliselt kuskil hotellide lobby baarides (seal on wifi ja seal on privaatne) – radisson, olümpia jne.

  Ja võõrastega ideede vahetuseks on kõige parem kirjutada blogidesse kommentaare 🙂

 2. number 6 Says:

  Ma näiteks blog.tr.ee-st kuulsingi esimest korda konverentsil, Andris 😉

  Mõtlesin LAN party all tegelikult sellist ka olukorda, kus inimesed lihtsalt hängivad üksteisel külas ja on oma läpaka kaasa võtnud.

 3. Offf Says:

  Eesti IT kaader k2ib yldiselt koos sellisel visa hingega yritusel nagu eekevad — http://www.eekevad.ee/07/ seekordne on juba 12nes.

  A.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: