Kuidas tappa Windows?

Kui iga programmi jaoks on vaja kirjutada mitu versiooni – Windows, Mac, Linux – siis oleks ju mõistlik panna oma programm hoopis veebi. Seda web 2.0 minu arvates tähendabki, vähemalt on üks osa sellest.

Adobe’l on tulemas Adobe Apollo nimeline programm, mis lubab desktop programme (neid, mida Sa Start menüü kaudu käima paned) kirjutada kasutades HTML, AJAX jms tehnoloogiaid. Põhimõtteliselt kaob siis vajadus kasutada Windowsi, kuna sama programm käitub samamoodi ka Macis, ilma et seda oleks vaja kohendada. Meil kõigil on ju browserid, olenemata, mis op-süsteemi kasutame.

Apollo is the code name for a cross-operating system runtime that allows developers to leverage their existing Web development skills in HTML, JavaScript, AJAX, Flash and Flex in order to build and deploy rich Internet applications (RIAs) to the desktop.

Nii et selle asemel, et endale uus Windows osta, tuleks hoopis browserit uuendada/vahetada (tasuta).

Advertisements

Üks vastus to “Kuidas tappa Windows?”

  1. Lembit Says:

    Ülalviidatud demo on üks väheseid, mis Apollo kohta olemas, ehkki rakendus (või platvorm) on arenduses juba väga kaua. YouTube’is on üks päris lahe amatöörlik söökla-intervjuu Mike Downey, Apollo Senior Product Manager’iga, kus ta räägib Apollost suht vabalt. Ise olen ka Apollost põgusalt kirjutanud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: